• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НАШІ ГРУПИ

"Вчимося мудрості у Софії Федорівни Русової"
(з глибин історії на сторінки сучасності)

Педагогічна спадщина видатного українсько педагога, ідеї якої втілює в життя дошкільний навчальний заклад №1 "Веснянка".

Головна мета роботи ДНЗ №1 "Веснянка": організація в дошкільному закладі роботи інноваційного типу, орієнтовану на реалізацію ідей С.Ф.Русової, в основі яких - максимальний розвиток природженої програми дитини, створення образу власного "Я".
Основна концепція в роботі: любов і повага до дитини, яка стоїть в центрі педагогічної системи, звернення до її внутрішнього світу, опора на її сили з урахуванням потенційних можливостей.

/Files/images/foto13/Безимени-1оборот.jpg

Софія Федорівна Русова - видатний український педагог і письменниця, прозаїк, літературознавець, громадський і політичний діяч, палка прихильниця національного виховання, засновниця першого дитячого садка в Україні (70-ті роки XIX ст.)

Жінка, яка все своє життя присвятила педагогіці. Спадщина С.Русової не втратила своєї актуальності й сьогодні.

Золоті джерела праць С.Русової-не тільки історія педагогічної і психологічної думки, а й цілком сучасний погляд на загальну проблему освіти, визначення її цілей, завдань, основних принципів побудови змісту, форм і методів організації навчання.

С.Ф.Русова-автор першої системи дошкільного виховання в Україні, в основу якого покладено національну ідею.

Цілий вік-робота над створенням української національної школи, дошкілля і вічні думки про Україну.
З 1999 року дошкільний навчальний заклад №1 "Веснянка" розпочав роботу над вивченням та впровадженням в освітній процес основних ідей концепції дошкільного виховання С.Ф.Русової.
Яким же має бути сучасний дошкільний заклад?

Ще на прикінці ХIХ ст. на це запитання дала відповідь Софія Федорівна Русова-видатна педагогічна діячка, мудра і далекоглядна професорка. Її погляди заглянули майже на століття вперед.

/Files/images/foto13/Безимени-13лицо.jpg

Праці С.Ф.Русової:

"Націоналізація школи" (1917р.)
"Нова школа"(1917р.)
"Позашкільна освіта, засоби її проведення" (1918р.)
"В дитячому садку" (1919р.)
"Український буквар" (1906р.)
"Мої спомини" (автобіографічна праця)
"Дитячий сад на національному грунті" (1910р.)
"Теорія і практика дошкільного виховання" (1918р.)

/Files/images/foto13/Безимени-021.jpg

В Київському палаці дітей та юнацтва відбулася міська науково-практична конференція «Педагогічні ідеї Софії Русової в дошкільній освіті ХХІ століття». Конференція була присвячена дню народження основоположниці української дошкільної педагогіки, авторки концепції національного виховання.
У роботі конференції взяло учать близько 700 освітян Києва і області, заступники начальників районних управлінь освіти, спеціалісти з питань дошкільної освіти, керівники, педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів і шкіл-дитячих садків, директора і методисти районних науково-методичних центрів.
Урочистості заходу надало чудове виконання пісні «Гімн Софії Русові й», створеної батьками та працівниками дошкільного навчального заходу № 409.
З вітальним словом до присутніх звернулись заступник голови КМДА Леонід Новохатько, начальник Головного управління освіти і науки Віра Горюнова, начальника відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Тамара Панасюк.
Під аплодисменти глядачів 13 учасників конференції було нагороджено нагрудними знаками «Софія Русова», звання «Відмінник столичної освіти» отримали два педагога дошкілля, грамотами і подяками Головного управління освіти і науки було нагороджено близько 50 освітян.
Після урочистої частини зі своїми доповідями виступили:
- О.В. Локшина, вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 1 «Веснянка» міста Біла Церква Київської області.
- Г.В. Бєлєнька, заступник директора Педагогічного інституту КУ імені Бориса Грінченка, «Націоцентризм педагогічної концепції Софії Русової».
- Л.О. Синекоп, директор ШДС імені С.Русової «Музей Софії Русової в дошкільному навчальному закладі як центр просвітницької роботи з дітьми та дорослими» супроводжується презентацією на екрані.
- А.М. Гончаренко, доцент кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка, «Софія Русова про національні джерела розвитку мовленнєвої особистості в дошкільному дитинстві».
- О.В. Кочерга, заступник директора ІППО КУ імені Бориса Грінченка, «Психофізичні особливості дитинства у працях Софії Русової». Виступ супроводжується презентацією на екранах.
- А.С. Шевчук, доцент кафедри теорії та методики музичної освіти Інституту мистецтв КУ імені Бориса Грінченка, «Життєтворчі погляди Софії Русової на розвиток дитини засобами українського мистецтва».
- О.М. Лахтадир, практичний психолог дошкільного навчального закладу № 61, «професійна майстерність сучасних садівниць у контексті педагогічної спадщини Софії Русової».
- М.А. Машовець, заступник директора Педагогічного інституту КУ імені Бориса Грінченка, «Дитячий садок як простір формування особистості дошкільника у контексті педагогічних поглядів Софії Русової».
- Н.О. Лук’яненко, керівник дошкільного навчального закладу № 409, виступ «Дитячий садок та родина – життєва майстерня маленького українця» супроводжується презентацією на екранах.
- О.П. Міхно, провідний науковий співробітник Педагогічного музею НАПН України, «Ідеї формування національної самосвідомості в публікаціях Софії Русової в журналі «Світло» (1910-1914 рр.)»
- О.В. Коваленко, доцент кафедри методики і технологій дошкільної освіти Педагогічного інституту КУ імені Бориса Грінченка. Виступ «Творча реалізація ідей Софії Русової у сучасній дошкільній освіті міста Києва» супроводжується презентацією на екранах.
Кінцевим акордом свята стало прослуховування музичного твору рапсодія М.Лисенка «Золоті ключі», у виконані лауреате міжнародних конкурсів, викладача Київського інституту музики імені Р.Глієра - Аліни Халіковій.

/Files/images/foto13/Безимени-123.jpg

Напрямки роботи ДНЗ№ 1 "Веснянка" за ідеями С.Ф.Русової.

- Рідна мова - могутній засіб розвитку дитини.
- Фізичне виховання - система оздоровлення та фізичного гарту.
- Українознавство - засіб виховання шанобливого і захопленого ставлення до свого рідного краю. Засіб громадського виховання.
- Рідна природа - джерело знань і рідкісних переживань.
- Це диво дивне - театр.
- Образотворче мистецтво - шлях дитини у світ прекрасного.
- Гра для дитини - найкраща насолода.
- Батьки - головні вихователі.
- Трудове виховання.

/Files/images/foto13/Безимени-0031.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2604

Коментарi